Загальновідомо, що наркоманія та наркозлочинність є складною проблемою сучасного суспільства, що має соціальний, економічний, правовий, медичний та інші аспекти.
Наркоманія є серйозним хронічним захворюванням, що швидко поширюється, забираючи життя сотень людей. Вживання наркотиків безпосередньо пов'язане з поширенням таких хвороб, як ВІЛ/СНІД, гепатити В і С, інфекцій, що передаються статевим шляхом.
В Україні налічується 349 тисяч осіб, які вживають психоактивні речовини (наркотичні), і лише 60 тисяч осіб перебувають під медичним спостереженням, за даними Центру громадського здоров’я. Як свідчить статистика більшість наркозалежних - це люди від 18 до 30 років. Але з кожним роком тенденція рухається до зменшення нижньої межі віку. Легка доступність, недооціненість шкоди легких наркотиків, недостатня інформаційна обізнаність підлітків, призводить до залежності.
"Щепленням" проти наркотиків може бути тільки бар’єр їхньої несприйнятливості, що виховується з дитинства. Як вважають фахівці, якщо профілактична робота ведеться на належному рівні, гостроту проблеми наркоманії можна знизити на 40 %.
Так, 27 вересня 2019 р., напередодні Дня міста, в парку культури та відпочинку «Придніпровський» відбулись профілактично-просвітницькі акції «Я не палю – я модний» та «Я проти наркотиків». До заходів долучились студенти-волонтери Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка під керівництвом соціального педагога – Князькіної Д.В. та працівника Кременчуцького міського центру для сім'ї, дітей та молоді – Самчішиної Т.М.
У міському парку культури і відпочинку "Придніпровський" волонтери розповсюджували буклети з інформацією про шкідливість впливу наркотичних речовин на організм людини і порадами як сказати "НІ!", коли пропонується наркотик, наклейки із символом здорового способу життя. Паралельно з розповсюдженням поліграфічної продукції волонтери проводили анкетування молодих людей щодо інформованості молоді про негативний вплив наркотичних, алкогольних речовин та тютюну на організм людини.