З 18 по 22 вересня у коледжі пройшов тиждень протидії булінгу. Протягом тижня соціальним педагогом та практичним психологом у співпраці з Кременчуцьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги були проведені профілактичні та просвітницькі заходи, спрямовані на підвищення обізнаності учасників освітнього процесу щодо явища булінг, його видів та наслідків, про те, як відрізнити булінг від конфлікту.
понеділок, 25 вересня 2023 р.
четвер, 21 вересня 2023 р.
Психологічні відео тренінги від Дмитра Карпачова та Олени Адамової
Міністерство освіти і науки України рекомендує педагогам запроваджувати на уроках психологічні хвилинки, які допоможуть здобувачам освіти:
- впоратися зі стресом і його наслідками;
- розслабитися;
- зняти емоційне напруження;
- відновити почуття безпеки та психоемоційного комфорту;
- емоційно налаштуватися на урок і плідну роботу;
- відчути сприятливу для навчання атмосферу.
Час проведення психологічної хвилинки педагог може обирати на власний розсуд.
Для підготовки можна використовувати навчально-методичний посібник “Психологічна хвилинка”, який містить 108 відеотренінгів.
пʼятниця, 8 вересня 2023 р.
Інструктивно-методична нарада до початку нового 2023/2024 н.р. для працівників психологічної служби закладів освіти обласного підпорядкування
6 вересня 2023 року працівники психологічної служби коледжу Князькіна Дар'я, соціальний педагог, та Подтикан Ірина, практичний психолог, взяли участь у інструктивно-методичній нараді для працівників психологічної служби закладів освіти обласного підпорядкування, яка проходила у Полтавській академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського.
Відкрила нараду Хорошева Тетяна, методист навчально-методичного кабінету психологічної служби ПАНО ім. М. В. Остроградського, яка звернула увагу на особливості психосоціальної підтримки молоді та педагогів з метою збереження їх психічного здоров’я, окреслила основні напрямки роботи фахівців психологічної служби на 2023/2024 н.р.
Устименко Тетяна, к.псих.н., доцент, в.о. професора кафедри освітньої політики ПАНО ім. М.В. Остроградського, у питанні «Медіаграмотність та інформаційна гігієна як фактори зниження негативного впливу інформації на психічне благополуччя особистості» наголосила на важливості фільтрування інформації. Провела для учасників практики психологічної стійкості до впливу негативної інформації.
Самойлюк Ольга, методист навчально-методичного кабінету психологічної служби ПАНО ім. М. В. Остроградського, акцентувала увагу на пріоритетних напрямках діяльності соціальних педагогів закладів освіти в новому навчальному році, адаптації учнівської молоді до нових освітніх умов, протидії булінгу. Проаналізувала нормативно-правові акти, які необхідно враховувати у професійній діяльності фахівців. Представила авторські програми працівників психологічної служби області, які рекомендовані до використання експертною комісією з експертизи психологічного, соціологічного інструментарію при навчально-методичному кабінеті психологічної служби ПАНО.
Чарченко Павло, методист навчально-методичного кабінету психологічної служби ПАНО ім. М. В. Остроградського, познайомивши учасників наради з цифровими технологіями, які можуть використовувати у професійній діяльності працівники психологічної служби, мобільними застосунками та додатками для підтримки ментального здоров’я.
Тріско Оксана, завідувач відділення психологічного забезпечення відділу кадрового забезпечення Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ, розкрила соціально-психологічні аспекти становлення громадянської позиції студентської молоді. Презентувала інтерактивні вправи для розвитку громадянської ідентичності учнівської молоді.
У другій частині заходу працівники психологічної служби мали можливість відвідати ресурсні практики «Поринь у свій всесвіт» (арт-техніка спонтанного малювання манкою) (Клімач Тетяна, практичний психолог Фахового медико-фармацевтичного коледжу ПДМУ), «Модель балансу як інструмент самодіагностики» (відповідно до концепцієї позитивної психотерапії, за чотирма сферами – тіло/здоров’я, діяльність/досягнення, контакти/спілкування, сенс/майбутнє/фантазії) (Ромашко Олена, практичний психолог Професійно-технічного училища № 26 м. Кременчука), «Резильєнс – набуття внутрішніх ресурсів особистості» (тренування технік підвищення власної стресостійкості) (Самойлюк Ольга, методист навчально-методичного кабінету психологічної служби ПАНО ім. М. В. Остроградського).
Підписатися на:
Дописи (Atom)