понеділок, 18 листопада 2024 р.

Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації


18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації.


Згідно з останніми даними за шість місяців 2024 року, кількість повідомлень про сексуальне насильство над дітьми в інтернеті зросла майже на 20% порівняно з тим самим періодом 2023 року. Злочинці ціляться на дітей молодшого віку - від 11 до 13 років.

75% батьків і 45% дітей турбуються про безпеку в інтернеті, оскільки розвиток штучного інтелекту, віртуальної реальності та соціальних мереж незупинний. 80% дітей вважають, що було б дуже корисним прислухатися до них щодо змін в технологіях, наприклад, щодо того, як зробити програми більш безпечними.

Дослідження в Україні показало, що 51,9% дітей, почали користуватися інтернетом у віці 6-9 років. І з кожним роком вік дітей, що активно використовують гаджети, зменшується. Порнографічний контент, згідно з даними того ж дослідження, діти бачать вперше у віці 8-10 років. Більшість з них вперше потрапляє на такі відео випадково через рекламу на сайтах, соціальні мережі та онлайн-ігри.

Громадська організація #stop_sexтинг продовжує активно працювати над створення безпечного інтернету для дітей в Україні та хоче поділитися з вами світовими та українськими новинами з цієї теми.

Що робити батькам, щоб захистити дітей в інтернеті?
  • Варто дотримуватися вікових обмежень та встановлювати додатки та соцмережі, відповідно до віку дитини. Більшість з них рекомендована для дітей, старших 13 років.
  • Не відбирайте у дітей їхні гаджети. Для дитини онлайн-життя - невіддільна частина її реальності. Подивіться на онлайн-життя як на інструмент для навчання, самореалізації, корисної комунікації. Навчайтесь самі та залучайте до цього свою дитину.
  • Цікавтеся в дитини про її улюблених блогерів та інфлюєнсерів, запитуйте, що саме захоплює дитину в тому чи іншому контенті.
  • Для здоров’я дитини безпечними є 2-3 години на день в інтернеті. Тому подбайте про офлайн-розваги для дитини та встановіть обмежувальні правила, яких чесно будуть дотримуватись усі члени родини. Наприклад: “обід і вечеря - без гаджетів”. Або “вночі всі телефони заряджаються не у спальнях”.
  • Спілкуйтеся зі своєю дитиною, дослухайтесь до неї, сприймайте на рівних. Так її самооцінка не потребуватиме додаткового схвалення в соціальних мережах.

Куди звертатися за допомогою щодо онлайн-безпеки дітей:
  • Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) для дітей та дорослих – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.
  • Діти та батьки можуть поговорити з психологом #stop_sexтинг: https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/ та в Телеграм.

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Психолого-педагогічний консиліум


 















Традиційно, на початку листопада у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І.Литвиненка відбулося засідання психолого-педагогічного консиліуму.

Мета консиліуму – визначення мотиваційної, особистісної та емоційно-вольової готовності здобувачів освіти до навчання у коледжі, їх соціального статусу, об'єднання зусиль усіх учасників освітнього процесу та координація спільних дій щодо адаптації здобувачів освіти груп нового набору до вимог коледжу, їх успішного навчання та повноцінного розвитку.

На засіданні були присутні: адміністрація коледжу, працівники психологічної служби коледжу, куратори груп нового набору, викладачі-предметники.

четвер, 17 жовтня 2024 р.

Європейський День боротьби з торгівлею людьми


18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський День боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо явища торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

З метою підвищення обізнаності здобувачів освіти про загрози, пов'язані з торгівлею людьми, а також у формуванні навичок розпізнавання небезпечних ситуацій та методів захисту від експлуатації психологічню службою коледжу у співпраці з Ресурсним центром проведено профілактично-просвітницькі заходи серед студентів старших курсів за темою "Протидія торгівлі людьми: Захисти своє майбутнє вже сьогодні", перегляд та обговорення фільму "Життя на продаж", проведення онлайн-квесту "Безпечне працевлаштування".

Торгівля людьми - це серйозний злочин, за скоєння якого передбачена кримінальна відповідальність у вигляді покарання від 3 до 15 років позбавлення волі (стаття 149 Кримінального кодексу України).

Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас і чоловіки, які залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.

Наразі в Україні налагоджено систему підтримки та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, включаючи можливість отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, що передбачає надання різного виду допомоги для повернення особи до нормального життя.

Пам'ятайте, кожен має право на захист! Якщо Ви чи Ваші знайомі потрапили в небезпеку - не бійтеся та звертайтеся за такими номерами:
  • 1547 – Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей
  • 102 – Гаряча лінія Національної поліції України
  • 0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
  • 527 – Гаряча лінія з протидії експлуатації
  • 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
  • 116 111 – Національна дитяча гаряча лінія
  • 112 – служба екстреної допомоги в ЄС

четвер, 3 жовтня 2024 р.

Опитування стану молоді Полтавської області


Молодіжною радою розпочато опитування, яке допоможе визначити ресурси, підтримку та можливості, необхідні молоді для реалізації своїх ідей, всебічного розвитку та підвищення якості життя. Опитування націлене на аудиторію віком від 14 до 35 років, і особливо важливо почути думку молоді з числа внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та соціально вразливих груп молоді. Анкета є анонімною, що дозволяє відповідати чесно та відверто.

Допомога у цьому питанні є надзвичайно важливою для отримання повноцінних даних, які стануть основою для нових молодіжних проєктів та ініціатив у нашій області.

Дослідження проводиться Молодіжною радою Полтавської обласної ради у рамках участі у програмі „Діалоги перемоги 2024”, яка реалізується ГО „Молодіжна платформа” в рамках проєкту ПРООН „Підтримка громадянського суспільства та молоді” за фінансової підтримки Міністерства
закордонних справ Данії.

Посилання на опитування https://forms.gle/nDMvfhTiyWTqzFJX6.

вівторок, 11 червня 2024 р.

Правове виховання студентської молоді


Формування людини, як відомо, починається з дитинства. В молоді роки закладається основа не тільки відповідних знань, але й норм поведінки, звичок, потреб особи. Виховання молодого покоління - це виховання майбутнього кожної держави, і майбутнє залежить не тільки від рівня професійної підготовки цього покоління, але й від його моральних якостей.

Тому на початку червня психологічна служба Кременчуцького медичного фахового коледжу ім. В.І. Литвиненка спільно з представниками патрульної поліції міста Кременчука провели цикл інформаційно-просвітницьких заходів спрямованих на запобігання правопорушень та злочинності серед молоді для здобувачів освіти 1 курсу спеціалізації "Лікувальна справа" на базі 9 класів.

Пригадали види та особливості юридичної відповідальності для неповнолітніх, обговорили причини порушення закону неповнолітніми та види покарань, вік, з якого настає та чи інша відповідальність, розгянули правові ситуації відповідно до статей КУпАП та ККУ та наголосили на необхідності розуміння наслідків неправомірних діянь та поваги до людської гідності.



пʼятниця, 22 березня 2024 р.

Воркшоп з підвищення поінформованості щодо інклюзії людей з інвалідністю

20 березня 2024 року в Оселі добра і радості - офісі Кременчуцького міського осередку ВО "Союз осіб з інвалідністю України" відбувся семінар з питань інклюзії. Захід проведено командою з інклюзивної гуманітарної діяльності INGO Humanity and Inclusion за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я.



Мета тренінгу - підвищити обізнаність про інклюзію людей з інвалідністю у гуманітарному реагуванні для розширення загального розуміння інклюзії та важливості ідентифікації та усунення бар'єрів, з якими стикаються люди з інвалідністю при доступі до гуманітарної допомоги під час планування та реалізації програм у сфері Захисту.

Додатково, тренінг спрямований на підтримку ефективної комунікації з людьми з інвалідністю.



Від коледжу участь у заході прийняли заступник директора з виховної роботи Копичко Л.В., соціальний педагог Князькіна Д.В., завідувачка гуртожитком Зоріна С.О.






пʼятниця, 23 лютого 2024 р.

Нейрографіка


21 лютого 2024 року здобувачі освіти 2 курсу спеціалізації "Лікувальна справа" на базі 9 класів під керівництвом соціального педагога Князькіної Д.В. та куратора групи Гладкої Н.І.  відвідали захід з нейрографіки.

Нейрографіка - це різновид арт-терапії. Суть методу полягає у створенні нейрографічної лінії, яка є спонтанною і унікальною на кожному її відрізку. 

Цей процес активізує дрібну моторику рук, що взаємодіє з нейронними мережами мозку. Використання цього методу дозволяє відмовитися від усталених переконань і формує нові нейронні зв'язки в головному мозку, сприяє творчому та інноваційному мисленню.

Студенти відкрили для себе нові знання та отримали краще розуміння свого психічного стану.


вівторок, 6 лютого 2024 р.

Мистецтво як засіб покращення ментального здоров'я

Соціальний педагог коледжу Дар'я Князькіна спільно з мобілізатором Ресурсного центру для жінок та дівчат Світланою Воліною протягом тижня 29 січня - 2 лютого провели заходи з арт-терапії для здобувачів освіти 3 курсу спеціалізації "Лікувальна справа" на базі 9 та 11 класів. Здобувачі освтіи мали можливість спробувати свої сили у малюванні кольоровими олівцями.

Арт-терапія - це метод психокорекції, який використовує мистецтво як засіб для покращення психічного здоров'я людини. Під час сеансу арт-терапії люди можуть висловити свої почуття, емоції, переживання через мистецтво. Це допомагає їм краще зрозуміти себе, свої потреби та мотиви. 

понеділок, 29 січня 2024 р.

Відкриття Ресурсного центру для жінок та дівчат


26 січня 2024 р. пракичний психолог та соціальний педагог Кременчуцького медичного фахового коледжу ім. В.І. Литвиненка відвідали офіційне відкриття Ресурсного центру для жінок та дівчат.

Ця ініціатива реалізується в межах проєкту "Підтримка інтегрованих, заснованих на доказах, засобів мінімізації ризику та профілактики, включаючи відновлення навчання у школах через DLC та акцентуючи увагу на запобіганні насильству стосовно гендерної рівності та дотриманні гігієнічних норм у школах" за підтримки ЮНІСЕФ.

На заході були обговорені ключові аспекти діяльності центру та спільні зусилля у справі підтримки та захисту прав жінок та дівчат.