18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський День боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо явища торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
З метою підвищення обізнаності здобувачів освіти про загрози, пов'язані з торгівлею людьми, а також у формуванні навичок розпізнавання небезпечних ситуацій та методів захисту від експлуатації психологічню службою коледжу у співпраці з Ресурсним центром проведено профілактично-просвітницькі заходи серед студентів старших курсів за темою "Протидія торгівлі людьми: Захисти своє майбутнє вже сьогодні", перегляд та обговорення фільму "Життя на продаж", проведення онлайн-квесту "Безпечне працевлаштування".
Торгівля людьми - це серйозний злочин, за скоєння якого передбачена кримінальна відповідальність у вигляді покарання від 3 до 15 років позбавлення волі (стаття 149 Кримінального кодексу України).
Проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію України. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас і чоловіки, які залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми.
Наразі в Україні налагоджено систему підтримки та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, включаючи можливість отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, що передбачає надання різного виду допомоги для повернення особи до нормального життя.
Пам'ятайте, кожен має право на захист! Якщо Ви чи Ваші знайомі потрапили в небезпеку - не бійтеся та звертайтеся за такими номерами:
- 1547 – Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей
- 102 – Гаряча лінія Національної поліції України
- 0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
- 527 – Гаряча лінія з протидії експлуатації
- 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
- 116 111 – Національна дитяча гаряча лінія
- 112 – служба екстреної допомоги в ЄС