понеділок, 25 листопада 2024 р.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок


Фахівцями психологічної служби коледжу у співпраці з мобілізатором Ресурсного центру Світланою Воліною було проведено ряд просвітницько-профілактичних, інформаційних заходів у рамках акції "16 днів проти насильства".

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. На знак підтримки учасники акції повʼязують помаранчеву стрічку на одяг як символ протидії домашньому насильству. 

Власне, 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (International Day for the Elimination of Violence Against Women).

Ця дата була затверджена Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року. За 6 років до цього, в 1993 р., було створено та затверджено спеціальну Декларацію із закликами повного викорінення будь-якого насильства щодо жінок.

Суспільство часто засуджує жінок, що постраждали від побоїв чи сексуального насилля, мовляв «вона сама винна». Тому часто, коли жінка зазнає фізичних знущань дома, їй кажуть: «треба було іти геть», а коли її зґвалтували на вулиці – «треба було сидіти дома». Проте в правових рамках ООН чітко прописана важлива істина, що жінки потерпають від насильства не через те, що вони погані, а через те, що вони є жінками.

Насильство, що носить гендерний характер, має свої особливості як на етапі профілактики, так і під час опрацювання наслідків. Побої від статевого партнера, сексуальні домагання дома та на роботі вчиняється щодо жінок саме тому, що вони жінки.

Саму ж дату - 25 листопада - було обрано невипадково. Саме 25 листопада 1960 року було скоєне жорстоке вбивство сестер Мірабаль, що брали участь в повстанні проти тодішнього лідера Домініканської Республіки – Рафаеля Трухільо.

Тиран та диктатор створив у країні жорсткий політичний режим, а кожного учасника революційного руху знищував фізично з неймовірним звірством та жорстокістю в тюремних катівнях.Без різниці – чоловік це чи жінка – «ворог» режиму піддавався нещадним знущанням.

Проте страх перед тортурами не позбавив жінок-революціонерок рішучості. Вони продовжували відстоювати право на свободу свою та свого народу. Тому, коли сестри Мірабаль були схоплені таємною поліцією під час ретельно організованої засідки, над ними знущалися гірше, ніж над чоловіками. Потім їх по-звірячому вбили, а їхні тіла скинули до яру, де пізніше їх знайшли місцеві мешканці.

Народ був шокований, коли дізнався, що відбулося з жінками-повстанцями. Супротив проти тиранії Трухільо посилився, в країні почалися масові бунти. Через півроку диктатора схопили, а його режим скинули.

Зазвичай, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, чоловіки одягають на себе білу стрічку. Тим самим вони показують, що не здійснюватимуть самі та не мовчатимуть про факти агресії, здійснені над жінками.

Як і дата свята, історія цього символу також орошена кров’ю. Запеклий ненависник фемінізму на ім’я Марк Лепін приніс до Політехнічної школи Монреаля, у якій навчалося багато дівчат, вогнепальну зброю та жахливо вбив 14 жінок.

Подія стала найкривавішою в історії Канади та стала причиною виникнення руху серед чоловіків під назвою «Кампанія білої стрічки». Сьогодні цей рух поширений серед чоловіків в багатьох країнах світу.

Насильство над жінками – це порушення прав людини. Спираючись на досвід своїх матерів та бабусь, де жінка мала терпіти все, багато жінок не бажають виносити фізичне насильство над собою, а також моральне та сексуальне приниження на розсуд спільноти.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками покликаний докорінно змінити цю ситуацію.

Кожна жінка має усвідомлювати свою цінність, відверто розповідати про проблеми та, у разі необхідності, звертатися за допомогою, а органи влади підтримати постраждалу, надавши їй тимчасовий притулок, фінансову підтримку, а також покаравши кривдника.

Не байдужими до цієї проблеми мають бути й оточуючі, які замість докору та засудження можуть надати моральну підтримку постраждалій жінці.

понеділок, 18 листопада 2024 р.

Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації


18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації.


Згідно з останніми даними за шість місяців 2024 року, кількість повідомлень про сексуальне насильство над дітьми в інтернеті зросла майже на 20% порівняно з тим самим періодом 2023 року. Злочинці ціляться на дітей молодшого віку - від 11 до 13 років.

75% батьків і 45% дітей турбуються про безпеку в інтернеті, оскільки розвиток штучного інтелекту, віртуальної реальності та соціальних мереж незупинний. 80% дітей вважають, що було б дуже корисним прислухатися до них щодо змін в технологіях, наприклад, щодо того, як зробити програми більш безпечними.

Дослідження в Україні показало, що 51,9% дітей, почали користуватися інтернетом у віці 6-9 років. І з кожним роком вік дітей, що активно використовують гаджети, зменшується. Порнографічний контент, згідно з даними того ж дослідження, діти бачать вперше у віці 8-10 років. Більшість з них вперше потрапляє на такі відео випадково через рекламу на сайтах, соціальні мережі та онлайн-ігри.

Громадська організація #stop_sexтинг продовжує активно працювати над створення безпечного інтернету для дітей в Україні та хоче поділитися з вами світовими та українськими новинами з цієї теми.

Що робити батькам, щоб захистити дітей в інтернеті?
  • Варто дотримуватися вікових обмежень та встановлювати додатки та соцмережі, відповідно до віку дитини. Більшість з них рекомендована для дітей, старших 13 років.
  • Не відбирайте у дітей їхні гаджети. Для дитини онлайн-життя - невіддільна частина її реальності. Подивіться на онлайн-життя як на інструмент для навчання, самореалізації, корисної комунікації. Навчайтесь самі та залучайте до цього свою дитину.
  • Цікавтеся в дитини про її улюблених блогерів та інфлюєнсерів, запитуйте, що саме захоплює дитину в тому чи іншому контенті.
  • Для здоров’я дитини безпечними є 2-3 години на день в інтернеті. Тому подбайте про офлайн-розваги для дитини та встановіть обмежувальні правила, яких чесно будуть дотримуватись усі члени родини. Наприклад: “обід і вечеря - без гаджетів”. Або “вночі всі телефони заряджаються не у спальнях”.
  • Спілкуйтеся зі своєю дитиною, дослухайтесь до неї, сприймайте на рівних. Так її самооцінка не потребуватиме додаткового схвалення в соціальних мережах.

Куди звертатися за допомогою щодо онлайн-безпеки дітей:
  • Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) для дітей та дорослих – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.
  • Діти та батьки можуть поговорити з психологом #stop_sexтинг: https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/ та в Телеграм.

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Психолого-педагогічний консиліум


 















Традиційно, на початку листопада у Кременчуцькому медичному фаховому коледжі імені В.І.Литвиненка відбулося засідання психолого-педагогічного консиліуму.

Мета консиліуму – визначення мотиваційної, особистісної та емоційно-вольової готовності здобувачів освіти до навчання у коледжі, їх соціального статусу, об'єднання зусиль усіх учасників освітнього процесу та координація спільних дій щодо адаптації здобувачів освіти груп нового набору до вимог коледжу, їх успішного навчання та повноцінного розвитку.

На засіданні були присутні: адміністрація коледжу, працівники психологічної служби коледжу, куратори груп нового набору, викладачі-предметники.