Аромат свіжозавареної кави, приємне спілкуваняя і творчість, творчість, творчість...
26 лютого практичним психологом Світланою Воліною та фахівцем із соціальної роботи Мариною Ковалевською (ГО "Створюй. Дій. Досягай", центр життєстійкості - місце сили Кременчук) для викладачів коледжу було проведено арт-терапію "Малювання кавою". Захід організовано соціальним педагогом Дар'єю Князькіною.
Арт-терапія - це один з методів психотерапії, який дозволяє висловлювати накопичені почуття, емоції та переживання безпечним чином. Більш того, вивчаючи своє творіння, людина проводить певний самоаналіз внутрішнього стану, що допомагає розібратися в собі.
В основі арт-терапії лежить механізм проєкції, тобто вона дозволяє перенести внутрішні переживання, нав'язливі думки й емоції на артоб'єкт. Таким чином людина через творчість висловлює свій внутрішній стан, який часом вербально досить складно пояснити. Більш того, творчість сама по собі сприяє викиду дофаміну в кров, від чого поліпшується настрій і знижується рівень стресу.
Таку терапевтичну властивість творчості помітив й потім використовував лікар і художник, Адріан Хілл. Саме він ввів термін арттерапія у 1942 році, який пізніше описав у своїй книзі «Мистецтво проти хвороб». Потім цей метод психотерапії став привертати увагу й інших фахівців, в результаті чого було проведено безліч досліджень, які підтверджують доброчинний вплив творчості на ментальний і фізичний стан людини.
До найпопулярніших видів лікування мистецтвом відносяться:
- художня терапія — грунтується на образотворчому мистецтві;
- фототерапія — використовуються як готові, так і нові знімки;
- пісочна терапія — ґрунтується на створенні композицій з піску;
- глиняна терапія — спрямована на створення об'ємних образів;
- бібліотерапія — аналіз літературних творів і створення власних;
- драматерапія — ґрунтується на динамічному мистецтві (постановка, танець).
Також постійна поява нових напрямків у мистецтві щорічно розширює список видів арттерапії, поповнюючи його свіжими модифікаціями.
Кавовий живопис як техніка з’явився не так давно, її корені сягають випадкового відкриття — коли художники помітили, що залишені на папері кавові плями висихають у красиві коричневі відтінки. Це надихнуло багатьох майстрів спробувати використовувати каву як художній матеріал. Поступово техніка набула популярності, особливо серед тих, хто прагне відкрити нові можливості для вираження емоцій у своїх роботах. Перші відомі спроби використання кави для малювання з’явилися в XX столітті, а з початком XXI століття ця техніка стала справжнім трендом у світі арт-терапії.
Серед найбільш цікавих художників, які малюють кавою, хочеться виділити Карен Еланд. Вона малює кавою копії світових шедеврів, доповнюючи їх філіжанкою кави. Так на кавових картинах Карен капучіно п’є кавова Джоконда, а Адам наливає своєму творцю каву з френч преса. В доробку Карен можна зустріти також пейзажі та натюрморти.
Італійська художниця Джулія Бернарделлі перетворює на картини розлиту на папір каву. Це її авторський стиль в кавовому живопису. ЇЇ Інстаграм переповнений фотографіями, де з чашки кави виливається кавова картина Мікеланджело або кадр з улюбленого фільму.
А ось американська пара Енді Саур та Енджела Саркела зробили справжній рекламний бізнес зі своїх кавових картин. Вони малюють кавою логотипи для кейтерингових компаній та місцевих кав’ярень. Більшість їх кавових картин зображують філіжанки кави або кавові зерна, що зовсім не заважає їм бути затребуваними та успішними кавовими дизайнерами.
Сучасна ілюстраторка Марія Арістідоу малює кавою культових персонажів. Її зображення кавою героїв Зіркових Воєн вражають. Марія дивовижним чином поєднує однотонність кавового живопису з яскравими кольорами акварелі. А схожість двох технік робить її роботи насиченими та легкими для сприйняття.