пʼятниця, 28 лютого 2025 р.

Малювання кавою. Творчість та гармонія в одній чашці


Аромат свіжозавареної кави, приємне спілкуваняя і творчість, творчість, творчість...


26 лютого практичним психологом Світланою Воліною та фахівцем із соціальної роботи Мариною Ковалевською (ГО "Створюй. Дій. Досягай", центр життєстійкості - місце сили Кременчук) для викладачів коледжу було проведено арт-терапію "Малювання кавою". Захід організовано соціальним педагогом Дар'єю Князькіною.

Арт-терапія - це один з методів психотерапії, який дозволяє висловлювати накопичені почуття, емоції та переживання безпечним чином. Більш того, вивчаючи своє творіння, людина проводить певний самоаналіз внутрішнього стану, що допомагає розібратися в собі.

В основі арт-терапії лежить механізм проєкції, тобто вона дозволяє перенести внутрішні переживання, нав'язливі думки й емоції на артоб'єкт. Таким чином людина через творчість висловлює свій внутрішній стан, який часом вербально досить складно пояснити. Більш того, творчість сама по собі сприяє викиду дофаміну в кров, від чого поліпшується настрій і знижується рівень стресу.

Таку терапевтичну властивість творчості помітив й потім використовував лікар і художник, Адріан Хілл. Саме він ввів термін арттерапія у 1942 році, який пізніше описав у своїй книзі «Мистецтво проти хвороб». Потім цей метод психотерапії став привертати увагу й інших фахівців, в результаті чого було проведено безліч досліджень, які підтверджують доброчинний вплив творчості на ментальний і фізичний стан людини.

До найпопулярніших видів лікування мистецтвом відносяться:

  • художня терапія — грунтується на образотворчому мистецтві;
  • фототерапія — використовуються як готові, так і нові знімки;
  • пісочна терапія — ґрунтується на створенні композицій з піску;
  • глиняна терапія — спрямована на створення об'ємних образів;
  • бібліотерапія — аналіз літературних творів і створення власних;
  • драматерапія — ґрунтується на динамічному мистецтві (постановка, танець).

Також постійна поява нових напрямків у мистецтві щорічно розширює список видів арттерапії, поповнюючи його свіжими модифікаціями.

Кавовий живопис як техніка з’явився не так давно, її корені сягають випадкового відкриття — коли художники помітили, що залишені на папері кавові плями висихають у красиві коричневі відтінки. Це надихнуло багатьох майстрів спробувати використовувати каву як художній матеріал. Поступово техніка набула популярності, особливо серед тих, хто прагне відкрити нові можливості для вираження емоцій у своїх роботах. Перші відомі спроби використання кави для малювання з’явилися в XX столітті, а з початком XXI століття ця техніка стала справжнім трендом у світі арт-терапії.

Серед найбільш цікавих художників, які малюють кавою, хочеться виділити Карен Еланд. Вона малює кавою копії світових шедеврів, доповнюючи їх філіжанкою кави. Так на кавових картинах Карен капучіно п’є кавова Джоконда, а Адам наливає своєму творцю каву з френч преса. В доробку Карен можна зустріти також пейзажі та натюрморти. 

Італійська художниця Джулія Бернарделлі перетворює на картини розлиту на папір каву. Це її авторський стиль в кавовому живопису. ЇЇ Інстаграм переповнений фотографіями, де з чашки кави виливається кавова картина Мікеланджело або кадр з улюбленого фільму.

А ось американська пара Енді Саур та Енджела Саркела зробили справжній рекламний бізнес зі своїх кавових картин. Вони малюють кавою логотипи для кейтерингових компаній та місцевих кав’ярень. Більшість їх кавових картин зображують філіжанки кави або кавові зерна, що зовсім не заважає їм бути затребуваними та успішними кавовими дизайнерами.

Сучасна ілюстраторка Марія Арістідоу малює кавою культових персонажів. Її зображення кавою героїв Зіркових Воєн вражають. Марія дивовижним чином поєднує однотонність кавового живопису з яскравими кольорами акварелі. А схожість двох технік робить її роботи насиченими та легкими для сприйняття.

понеділок, 17 лютого 2025 р.

Свято кохання

 

Первинною профспілковою організацією коледжу до Дня закоханих було організовано тематичну вітальню для здобувачів освіти коледжу. Сердечні привітання та солодкі подарунки стали несподіваним, але надзвичайно приємним доповненням зустрічі!

понеділок, 10 лютого 2025 р.

Інформаційна сесія на тему «Працюй та мігруй безпечно»


07.02.2025 року у коледжі відбулася важлива та змістовна зустріч здобувачів освіти 3, 4 курсів з Олександром Полув’яном, регіональним представником відділу захисту населення Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, який розповів про діяльність організації та її зусилля у боротьбі з торгівлею людьми і допомогу тим, хто опинився у складних ситуаціях.

Під час зустрічі розібрали важливі питання:
Хто може стати жертвою торгівлі людьми та як цього уникнути?
Які існують ризики потрапляння в рабство?
Що робити, якщо ви або хтось із ваших знайомих опинилися в такій небезпеці?

Завершилась зустріч інтерактивною грою «Рожеві окуляри», що допомогла учасникам краще усвідомити проблему, навчитися критично мислити та розпізнавати потенційні загрози.



пʼятниця, 7 лютого 2025 р.

Свято меду



06.02.2025 р. до коледжу завітали справжні майстри своєї справи - почесні пасічники Придніпровської (Градизько - Кременчуцької) спілки. Це люди, які присвятили своє життя бджільництву та створенню корисних продуктів із бджолиних дарів.

Гості поділилися цікавими фактами про цілющі властивості меду, розповіли чому його варто вживати не тільки як ласощі, а й як природний лікарський засіб та, традиційно, вручили здобувачам освіти солодкі подарунки, зробивши зустріч ще більш особливою.

Здобувачі освіти тепло зустріли гостей піснями та вікториною, де всі охочі могли перевірити свої знання про бджіл та дізнатися ще більше про їхню унікальну роль у природі.

Захід організовано головою профспілкової організації коледжу, практичним психологом Подтикан І.В. у співпраці з соціальним педагогом Князькіною Д.В., працівниками бібліотеки коледжу Куленок Л.В., Мартиненко К.П., Токар Т.О. та керівниками художньої самодіяльності Дорогокуплею А.Л. та Дорогокуплею С.М.