вівторок, 30 січня 2018 р.

Безкоштовні "гарячі" телефонні лінії довіри



Національна гаряча лінія з попередження насильства в сім’ї Міжнародного правозахисного центра La Strada-Україна 
На які номера можна телефонувати: 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) 116 123 (безкоштовно з мобільного). 
Коли можна телефонувати: з 9-00 до 20-00 (крім неділі). 
З яких питань можна звертатись: попередження насильства в сім’ї. 

Національна гаряча лінія з попередженню торгівлі людьми Міжнародного правозахисного центра La Strada-Україна 
На які номера можна телефонувати: 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 116 123 (безкоштовно з мобільного). 
Коли можна телефонувати: по буднях з 9-00 до 20-00. 
З яких питань можна звертатись: попередження торгівлі людьми, у тому числі безпечного виїзду й працевлаштування за рубежем. 

Національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів Міжнародної організації з міграції в Україні 
На які номера можна телефонувати: 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або 527 (безкоштовно з мобільного). 
Коли можна телефонувати: пн-пт з 10:00 до 21:00, сб з 10:00 до 18:00. 
З яких питань можна звертатись: попередження торгівлі людьми, у тому числі безпечного виїзду й працевлаштування за кордоном. 

Національна лінія телефону довіри з питань ВІЧ/СНІДу 
На які номера можна телефонувати: 0 800 500 451 (безкоштовно зі стаціонарних 
телефонів). 
Коли можна телефонувати: щодня, цілодобово. 
З яких питань можна звертатись: де пройти діагностику, як захистити себе від інфікування, як допомогти собі та своїм близьким, якщо така проблема вже існує і т.д. 

Телефон довіри Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 
На які номера можна телефонувати: 3-21-50. 
Коли можна телефонувати: пн-чт з 8.00 до 17.00, пт з 8.00 до 16.00. 
З яких питань можна звертатись: отримання комплексу інформаційних, соціально-педагогічних, психологічних, юридичних послуг особам, які опинились у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.


7 січня 2018 року вступив в силу закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

Пропонуємо ознайомитися з основними положеннями цього Закону в представленій інфографіці!






вівторок, 23 січня 2018 р.

Тренінг "Профілактика емоційного та професійного вигорання у педагогічних працівників"

Професійна діяльність педагога в усі часи була однією з найбільш емоційно напружених. Це пов’язано з великою кількістю непередбачуваних та неконтрольованих комунікативних ситуацій з нерегламентованим режимом роботи, з високою мірою особистісної відповідальності вчителя. Педагоги постійно знаходяться в емоційно насиченій атмосфері під час інтенсивного й тісного спілкування з учнями, батьками, колегами, що призводить до емоційного вигорання.

З метою підвищення знань педагогів щодо питань збереження та зміцнення професійного здоров'я та сприяння особистісного зростання практичним психологом коледжу Подтикан Іриною Володимирівною було проведено тренінг "Профілактика емоційного та професійного вигорання у педагогічних працівників".

Емоційне вигорання– це синдром, який розвивається під впливом хронічного стресу і постійного навантаження, що призводить до виснаження емоційно-енергетичних та особистісних ресурсів людини. Емоційне вигорання виникає в результаті накопичення негативних емоцій без «розрядки» або «вивільнення» від них.

Синдром «професійного вигорання» - один із проявів стресу, з яким стикається людина у власній професійній діяльності.

Професія педагога – одна з тих, де синдром «професійного вигорання» є найбільш поширеним. Тому дуже важливим є вивчення особливостей його виникнення, розвитку та перебігу саме у педагогічній діяльності.






понеділок, 15 січня 2018 р.

Семінар "Вирішення конфлікту мирним шляхом"

З метою підвищення рівня компетентності кураторів академічних груп щодо вирішення конфліктних ситуацій під час навчально-виховного процесу, формування навичок конструктивного урегулювання конфліктів, формування вмінь відпрацювання технік виходу з конфліктних ситуацій було проведено психолого-педагогічний семінар "Вирішення конфлікту мирним шляхом". Тренер - соціальний педагог Князькіна Дар'я В'ячеславівна, доповідач - Капертехова Людмила Вікторівна. 










16 днів проти насилля

Щорічна акція "16 днів проти насильства" (25 листопада - 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв'язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Україна долучилася до акції "16 днів проти насильства" у 201 році.

Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок. поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Для того, щоб привернути увагу студентської молоді до проблеми насильства в сім'ї було організовано зустріч підлітків з працівником Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

На тренінговому занятті студенти ознайомилися з видами насилдьства, дізналися, як виявляти дітей, які перебувають в несприятливих умовах та визначили, що необхідно робити в екстремальній ситуації.






Зустріч студентів з працівниками Кременчуцького відділу поліції

Відомий афоризм «хворобу дешевше попередити, ніж лікувати» є цілком справедливим і щодо злочинності — однієї з найтяжчих соціальних хвороб. Профілактика злочинності не випадково в українській правовій політиці визнана одним із провідних напрямів правоохоронної діяльності в цілому, оскільки згідно зі ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні вищою соціальною цінністю.

В наш час надзвичайно гострою проблемою є проблема зростання правопорушень серед осіб молодіжного віку. Повсякчас неповнолітні та молодь не усвідомлюють, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право, закони супроводжують людину все її життя.

Під час зустрічі представниками правоохоронних органів були названі основні причини здійснення правопорушень та злочинів серед осіб молодіжного віку та шляхи їх вирішення.

Серед факторів, які стають причиною вчинення злочинів студенти назвали низьку трудову зайнятість, зловживання алкоголем, сліабкі соціальні та сімейні зв'язки, відсутність позитивної життєвої позиції, асоціальне коло спілкування. 

Відповідно було проведено аналіз індивідуальних ситуацій, розглядались можливі варіанти подальших дій.