четвер, 23 березня 2023 р.

Вічна пам'ять і вічна слава Герою України!

Рятуючи поранених з поля бою, 13 березня 2023 року загинув випускник Кременчуцького медичного фахового коледжу ім. В.І. Литвиненка Андрій Голота. 


Андрій народився 13 вересня 2002 року у селищі Оржиця, що на Полтавщині. Маючи фах медика, він добровольцем пішов на війну у липні 2022 року. Працював у складі групи парамедиків. Загинув Андрій під час евакуації бійців із фронту у селі Тоненьке Покровського району Донецької області. 

Обірвалося молоде життя Андрія, як струна його дзвінкої гітари. Добрий, вірний та щирий, вихований та чемний,  надзвичайно веселий та товариський, завжди готовий прийти на допомогу - таким запам'ятають Андрія всі, хто його знав та любив. Ми ж усі у вічному боргу перед ним, хто віддав життя за наш спокій і вільну Україну. Спасибі тобі, Андріє! Спочивай з миром! Щирі співчуття батькам, рідним та близьким. 



пʼятниця, 17 березня 2023 р.

Кінопоказ документальної стрічки "Мова"


17 березня 2023 року на базі Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка соціальним педагогом Князькіною Д.В. у співпраці з патрульною поліцією м. Кременчука та ГО «ПроКачайСебе» було проведено показ документальної стрічки «Мова». Ведуча заходу - модератор кіноклубу DocudayUA ГО «ПроКачайСебе» Ольга Маслова.


Документальний фільм «Мова» режисера Сергія Лисенка розповідає історії волонтерів, які починаючи з 2014 року організовують безкоштовні курси української мови для всіх охочих, а також привозять у міста й містечка книжкові ярмарки, музичні гурти, проводять зустрічі з українськими письменниками.

Після демонстрації фільму учасники заходу ділились враженнями від перегляду фільму. Разом з експертом – начальником відділення зв’язків з громадськістю батальйону патрульної поліції в м. Кременчук капітаном поліції Євгенією Кривошапкою обговорювали вплив української мови на формування правосвідомості українців. У процесі дискусії студенти ділились інформацією про своїх улюблених сучасних українських поетів, письменників, митців та музичні гурти.






пʼятниця, 10 березня 2023 р.

Ігрофікований онлайн квест «Живи без ілюзій»

Ігрофікований онлайн квест – це унікальний формат квесту із застосуванням принципів гри в неігровому середовищі, шляхом фокусування уваги користувача та користувачки на досягненні конкретної цілі, а власне не на грі.


Під час ігрофікованого онлайн квесту відбувається використання ігрових практик та механізмів у неігровому контексті для залучення користувачів та користувачок до вирішення конкретних проблем.

Мета курсу
Підвищення поінформованості молодих жінок та чоловіків щодо видів та проявів домашнього та гендерно зумовленого насильства, посилення спроможності молоді впливати на зменшення проявів насильства та побудову безпечного середовища, вільного від будь-яких проявів насильства.




четвер, 9 березня 2023 р.

Попередження соціально небажаної поведінки студентської молоді

08 березня 2023 року для здобувачів освіти Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка проведено онлайн конференцію "Відповідальність підлітків за порушення закону".


Мета заходу - актуалізувати знання про юридичну відповідальність, проаналізувати поняття прав та норм поведінки, надати учасникам інформацію щодо видів злочинів та покарань за них, розглянути шляхи попередження вчинення протиправних дій.

Запрошений лектор - Євгенія Кривошапко, інспектор відділу зв’язків з громадськістю БПП в м. Кременчук. Доповідач акцентувала увагу студетів на важливості дотримання норм чинного законодавства, правил безконфліктного спілкування та громадського порядку.

Захід організовано працівниками психологічної служби коледжу.


середа, 8 березня 2023 р.

Запобігання поширенню агресивної субкультури серед підлітків


07 березня 2023 року працівники психологічної служби Кременчуцького медичного фахового коледжу імені В.І. Литвиненка відвідали Всеукраїнську онлайн нараду з питань запобігання поширення агресивної субкультури серед підлітків під головуванням заступниці Міністра освіти і науки – Віри Рогової.


Мета наради - обговорити питання подолання конфліктів та формування толерантних стосунків серед представників різних субкультур сучасної молоді, а також сприяти припиненню масових протиправних дій, аби застерегти дітей від необдуманих вчинків та делінквентної поведінки.

За інформацією заступника начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції України Ярослава Шанька, наприкінці лютого - початку березня поточного року правоохоронці не допустили конфліктів і понад 1000 осіб (з них близько 700 неповнолітніх) було запрошено для профілактичної бесіди до відділів поліції та роз’яснення вимог адміністративного та кримінального законодавства. Посадовець розкрив перед учасниками наради успішні результати профілактичної роботи Національної поліції України, а саме: виявлення адміністраторів та блокування Телеграм-каналів; профілактичні розмови щодо недопущення порушень громадського порядку тощо. Завдяки вдалим та оперативним діям ювенальної превенції Національної поліції України активність цього руху в Україні йде на спад.

Для попередження конфліктів освітянам необхідно з’ясувати першопричини, які спонукали підлітків приєднатися до небезпечних субкультур, та надати відповідну допомогу в подоланні цих причин.

Також педагогам варто ознайомити учасників освітнього процесу із наявними молодіжними субкультурами, їхніми основними рисами, позитивним і негативним спрямуванням та з’ясувати сприятливу роль молодіжних субкультур у процесі адаптації і самоствердження юної особистості.

Педагогам варто налагодити взаємодію з батьками, зокрема:
  • рекомендувати батькам звертати увагу на контент, який «споживає» дитина, і знати її інтереси;
  • разом з дитиною пройти базовий курс кібербезпеки й обговорити його;
  • слідкувати, чи нема у дитини різких перепадів настрою;
  • проводити більше часу з дітьми та вибудовувати довірливі стосунки;
  • звертати увагу на поведінку дітей, коло спілкування та способи проведення дозвілля.

Щодо батьків, у яких складна комунікація з підлітками, то їм варто звернутись до практичного психолога закладу освіти, або, наприклад, до фахівців проєкту Міністерства освіти і науки України та UNICEF «Поруч», де можна отримати безкоштовну допомогу з метою формування нових життєвих цінностей, розвитку вольових якостей, поліпшення взаємин дитини з батьками та ровесниками тощо.