понеділок, 9 жовтня 2023 р.

10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я


10 жовтня щорічно в Україні відзначається Всесвітній день ментального здоров’я (World Mental Health Day) запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров’я задля підвищення рівня обізнаності про проблеми психічного здоров’я та мобілізації зусиль на його підтримку.


Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних.

Психічно здорова людина:
  • може розрізняти свої емоції, керувати ними та гармонійно функціонувати;
  • здатна спілкуватися і будувати стосунки з іншими;
  • розвивається й навчається;
  • позитивно оцінює себе, приймає та любить;
  • приймає власні тверді рішення;
  • нормально адаптовується до нових умов життя;
  • може розв’язувати проблеми.

В умовах війни в Україні тема збереження ментального здоров’я в організації освітнього процесу набула більшої актуальності, зважаючи на підвищене емоційне напруження у дітей та дорослих, зменшення можливостей та умов для відпочинку та відновлення. Збільшилася потреба учасників освітнього процесу в оволодінні техніками саморегуляції.

За ініціативи першої леді України Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров’я та комунікаційна кампанія «Ти як?», в якій вагомого значення набуває забезпечення якісного освітнього процесу та створення психологічно комфортного освітнього простору.

Щоб опанувати позитивні практики турботи про себе рекомендуємо переглянути відеозапис з всеукраїнського уроку ментального здоров'я (7-11 кл.): "ТИ ЯК? Повертаємось до школи!". А також Брошуру для засвоєння уроку: ”Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам”.

Також вам можуть стати у нагоді наступні посилання та телефони гарячих ліній:
Аптечка психологічної самодопомоги від Всеукраїнської програми ментального здоров’я “ТИ ЯК?”: Аптечка.pdf - Google Диск
Психологічні онлайн-консультації Teenergizer для дітей та підлітків: Консультації | Teenergizer
Національна гаряча лінія для дітей та молоді La Strada для підтримки в будь-яких життєвих ситуаціях: 0 800 500 225



Немає коментарів:

Дописати коментар